Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Batohy

Jak vybrat batoh?

Při výběru batohu je důležité si ujasnit, k jakému účelu bude využíván. Tuto otázku bychom si měli zodpovědět jako první. Potřebuji batoh na běžné používání (např. do města)? Pak nezáleží příliš na kvalitě, jako spíše např. na tom, jak se nám líbí, kolik jsme ochotni za něj zaplatit atd. 

Nebo budete batoh užívat na túry? Pak zvolte kvalitní materiál a vhodný zádový systém. Jste vrcholovými sportovci nebo provozujete jiné fyzicky náročné aktivity? V tom případě byste měli dbát na kvalitu po všech stránkách, jak na použitý materiál, tak na nadstandardní funkce, které případně ke své aktivitě vyžadujete. Sháníte-li batoh do školy nebo pro své dítě, měli byste dbát na správnou velikost, která odpovídá věku a potřebám dítěte. Zvláštní pozornost věnujte také výztuze zad.

 

Batohy se rozdělují především podle účelu, který mají plnit:

Do města, na sport a výlety

Sportovní

Turistické a trekové

Oblíbené batohy

 

K čemu batoh potřebuji a na co má sloužit?

Jak dlouho chci batoh nést?
Je důležité vybírat podle tohoto kritéria, protože špatně zvolený model nám může způsobit bolesti zad, při špatném odvětrávání pocení.

Co v něm budu nosit?
Ujasnit bychom si to měli především kvůli vhodné velikosti a vnitřnímu uspořádání kapes.  

Jak těžké to bude?
Tato otázka může při špatném zodpovězení zapříčinit např. utržení zádového popruhu či jiné části. Je třeba dodržovat také doporučenou nosnost předepsanou výrobcem.

V jakých podmínkách se budu pohybovat?
Zde je zapotřebí dbát na správně zvolený materiál. Existují hlavně voděodolné, odolné vůči mechanickému poškození nebo např. odlehčené.

 

Nadstandardní funkce

Většina jich bývá již zahrnuta při koupi, i když se to samozřejmě promítne do ceny. Záleží především na účelu, ke kterému batoh budete používat. Obecně platí, že čím déle ho budete nosit, tím větší důraz byste měli dát na kvalitu.

 

Záleží na kvalitě? Kolik za batoh přibližně zaplatím?


Za kvalitu si budete muset připlatit. Rozhodně zde platí, že dát na značku se vám vyplatí. Volí kvalitní voděodolné materiály včetně např. zipů, takže se nemusíte obávat toho, že se vám za týden rozjede. Navíc máte garantovanou dvouletou záruku, kterou byste u většiny tržnic hledali výjimečně.


Cenová hladina

Nejlevněji můžete batoh koupit asi od 130,- Kč, ale většinou odpovídá cena i kvalitě. Proto zde můžete očekávat snadnější roztrhnutí, především na švech a v rozích batohu. Často se také poškodí zip. Horní hranice cen se v podstatě určit nedá, může se vyšplhat až ke 13 000,- Kč.

Nejlevnější modely

Nejdražší modely

 

Porovnat batohy